cala-ta-kultura-w-tvp2

Cała ta kultura w TVP2

Kontynuacje lubianych cykli, premiery filmowe i koncerty, które trafią w gusta najbardziej wymagających wielbicieli muzyki. Dwójka przygotowała dla widzów prawdziwą kulturalną ofensywę.

„Rozmowy poSzczególne” to dokumentalny cykl wywiadów z najwybitniejszymi twórcami polskiej kultury, dotykający ich życia i odsłaniający tajemnice twórczego procesu.

W listopadzie i grudniu zobaczymy rozmowy z m.in.Hanną Krall Januszem Głowackim, Krzysztofem Krauze, Zygmuntem Baumanem, Wiesławem Myśliwskim, Januszem Majewskim.

Projekt „Made in Polska” zapoczątkowany został wiosną 2013 r. przez Telewizję Polską i Narodowy Instytut Audiowizualny. „Made in Polska” to cykl koncertów, z których każdy wzbogacony jest materiałem zza kulis i wywiadem z muzykami. Jesienią zobaczymy koncerty m.in. Katarzyny Nosowskiej, Mitch&Mitch, Hey i Pustek.

Program „Kocham kino” raz w miesiącu będzie przybierze nową formułę. Zaproszony do studia gość (Lech Majewski, Bogusław Linda, Maciej Stuhr) odpowiada na pytania zadawane przez publiczność. Publiczność to w większości studenci szkół artystycznych, wydziałów humanistycznych, pasjonaci kina.


W każdą sobotę będzie miała miejsca premiera muzycznego wydarzenia. Koncerty Tomasza Stańki, Johna Zorna czy Pink Freud zadowolą najbardziej wymagającego wielbiciela muzyki. Oprócz tego powrócą lubiane cykle „WOK” i „Kultura, głupcze”. Nie zabraknie również relacji z najważniejszych wydarzeń - Warszawskiej Jesieni, Nike, Warszawskiego Festiwalu Filmowego i premiery „Kabaretu Warszawskiego” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. 

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE