studio-kultura-rozmowy-roman-polanski

Studio Kultura - Rozmowy - Roman Polański

Roman Polański przyjął w tym roku zaproszenie organizatorów 38. Gdynia - Festiwal Filmowy, biorąc udział w przedpremierowym pokazie swojego najnowszego filmu „Wenus w futrze”. Udzielił także wywiadu specjalnie dla TVP Kultura.

Najnowszy film twórcy „Noża w wodzie” i „Dziecka Rosemary” to kameralna, rozpisana na dwie postacie adaptacja sztuki Davida Ivesa, której bohaterem jest homas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

W filmie zobaczymy Emmanuelle Seigner i Mathieu Amalrica. Polska premiera „Wenus w futrze” planowana jest na 8 listopada 2013 r.

W specjalnym wywiadzie udzielonym TVP Kultura Roman Polański rozmawia z Katarzyną Janowską o swojej najnowszej produkcji, karierze i planach na przyszłość.

Emisja 15 września, godz. 10.05, TVP Kultura

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE