Polecamy

grudzien-z-audrey-hepburn-szarada
Film

Grudzień z Audrey Hepburn - Szarada

W grudniu TVP Kultura zaprasza na przegląd ról Audrey Hepburn. Widzowie zobaczą aż pięć kreacji jednej z największych gwiazd srebrnego ekranu – co tydzień w Czwartkowym Klubie Filmowym i dodatkowo w Boże Narodzenie.

pojedynki-stulecia-wat-i-catmackiewicz
Magazyn

Pojedynki stulecia - Wat i Cat-Mackiewicz

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W 2018 roku mija sto lat od tego wydarzenia. Program „Pojedynki stulecia" przybliża widzom te postaci, które są najbardziej reprezentatywne dla przełomowych momentów w historii polskiej drogi do wolności.

portrety-paryz-czas-dokonany
Dokument

Portrety - Paryż. Czas dokonany

Film dokumentalny Michała Muzyczuka, poświęcony dziennikarzowi i pisarzowi Bronisławowi Wildsteinowi.

ziemia-i-cien
Film

Ziemia i cień

Pełnometrażowy debiut fabularny kolumbijskiego reżysera Césara Acevedo. Film miał premierę w Cannes w 2015 r. w sekcji Semaine de la Critique, gdzie otrzymał cztery nagrody, w tym Camera d'Or - najbardziej prestiżową nagrodę dla najlepszego debiutu fabularnego.

wieczor-kinomana-intruz
Film

Wieczór kinomana - Intruz

Szwedzko-polsko-francuski debiut Magnusa von Horna, nagrodzony na Festiwalu polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2015 r. za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż.

tygodnik-kulturalny
Magazyn

Tygodnik Kulturalny

Magazyn podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia. Autorzy programu wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiają o wydarzeniach kulturalnych, na które warto zwrócić uwagę.

bilet-do-kina-metro
Film

Bilet do kina - Metro

Rosyjski thriller katastroficzny Antona Megerdiczewa z Siergiejem Puskepalisem i Swietłaną Chodczenkową w rolach głównych.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE