salon-marcowy-adam-myjak-rzezba-rysunek

Salon Marcowy. Adam Myjak – rzeźba, rysunek.

Salon Marcowy 2017 w Zakopanem inaugurujemy wystawą prof. Adama Myjaka – wybitnego rzeźbiarza, profesora Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, wieloletniego i wielokrotnego rektora tej uczelni.

Reaktywacją Salonów Marcowych pragniemy nawiązać do tradycji szerokiego spektrum nurtów intelektualnych i artystycznych Zakopanego, w jakich rodziła się idea Salonów Marcowych. Szczególnie postulujemy otwarcie na nowe środowiska i współczesne nurty artystyczne. W nowej rzeczywistości i odmiennych kontekstach funkcjonowania współczesnej sztuki, pomni romantycznej idei pierwszych Salonów Marcowych, chcemy promować młode, interesujące osobowości, dla których zakopiański Salon może stać się przepustką do światowych salonów, jak również zaprezentować twórców uznanych, z dojrzałą, znaczącą i cenioną na arenie międzynarodowej biografią artystyczną.

Adam Myjak - rzeźbiarz, pedagog, profesor zwyczajny i rektor ASP w Warszawie. Od 1965 r. studiował na Wydz. Rzeźby ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1971 r. Rok później rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystym wydziale. Prowadzi pracownię Rzeźby w ASP w Warszawie. Kierownik Zakładu Rzeźby na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Prezentacja:
25 marca 2017 – 21 maja 2017

Wernisaż wystawy
25 marca 2017 r. (sobota), godz. 17.00

Czynne: wt. – pt. 10.00 – 18.00, sb. – nd. 10.00 – 16.00

Wstęp wolny

Zakopiańskie Centrum Kultury
Miejska Galeria Sztuki
im. Wł. hr. Zamoyskiego
ul. Krupówki 41
34-500 Zakopane

Salon Marcowy. Adam Myjak – rzeźba, rysunek.

Salon Marcowy. Adam Myjak – rzeźba, rysunek.

www.galeria.zakopane.pl 
www.zakopane.pl
www.facebook.com/MGS.Zakopane/

VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE