seans-ziemii-obiecanej-w-bytomskimsadzie

Seans „Ziemii Obiecanej” w bytomskimSądzie!

W tym roku po raz kolejny wychodzimy poza tradycyjnie rozumianą przestrzeń filmową, aby ożywić oraz przybliżyć naszym widzom najbardziej wyjątkowe miejsca w naszym mieście. Dlatego w piątek 8 września, o godzinie 20:00, odbędzie się pokaz filmu „Ziemia Obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Miniony rok był szczególny dla polskiego kina. Wajda, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, obchodził dwa okrągłe jubileusze – 90 urodziny oraz 40 filmów fabularnych. Miała miejsce także premiera jego najnowszego filmu, „Powidoków”, z Bogusławem Lindą w roli głównej.

Odbyły się liczne wystawy, memoriały, spotkania z samym reżyserem – słowem, Mistrz nie schodził z afisza, a cała polska kinematografia świętowała wraz z nim. Tym boleśniej uderzyła nas informacja o jego śmierci – 9 października, Andrzej Wajda zmarł w warszawskim szpitalu.

Naszą festiwalową sekcję W hołdzie Mistrzowi – Andrzej Wajda poświęcamy jego pamięci. Uznaliśmy, iż reżysera, w którego filmach „przegląda się historia Polski” nie może zabraknąć na naszym festiwalu, zwłaszcza w tym szczególnym czasie. Dzięki wsparciu Cyfrowego Repozytorium Filmowego odbędzie się pokaz filmu „Ziemia Obiecana”, nominowanego do Oscara i nagrodzonego Złotym Lwem. Będzie on okazją do poznania jednego z najwybitniejszych dzieł Andrzeja Wajdy. Jesteśmy dumni, że organizując seans w gmachu bytomskiego sądu, wnosimy własny, lokalny głos w refleksję nad jego twórczością.

Seans „Ziemii Obiecanej” w bytomskimSądzie!

Seans „Ziemii Obiecanej” w bytomskimSądzie!

W związku z ograniczoną ilością miejsc, obowiązywały będą bezpłatne wejściówki, do pobrania z naszej strony internetowej od 1 września.

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE