ks-boniecki-gosciem-pegaza-w-tvp-kultura

Ks. Boniecki gościem Pegaza w TVP Kultura

Tematem najbliższego odcinka będzie rola religii w życiu publicznym i kulturze. Gośćmi programu będą ks. Adam Boniecki oraz aktor Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w filmie „Dwie korony”.

Po kilku latach milczenia do dyskusji publicznej wraca ks. Adam Boniecki. W rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską i Krzysztofem Koehlerem opowie m.in. o czasie spędzonym poza głównym obiegiem mediów, wynikającymi z tego przemyśleniami oraz o miejscu religii we współczesnej kulturze.

W dalszej części programu kontynuowana będzie dyskusja z udziałem zaproszonych do studia publicystów. Pretekstem do debaty stała się akcja „Różaniec do granic”.

13 października do polskich kin trafiły „Dwie korony” - fabularyzowany dokument Michała Kondrata poświęcony życiu Maksymiliana Kolbe. W polskiego męczennika wcielił się Adam Woronowicz, który opowie widzom TVP Kultura o doświadczeniach związanych z pracą przy tej produkcji oraz o innych, pełnych sprzeczności i trudnych do pogodzenia rolach - tak w życiu, jak i w filmie.

Na koniec programu - zapowiedź Sceny Alternatywnej, której bohaterką będzie Karolina Skrzyńska z zespołem.

Pegaz / środa 18 października / 22:20 / TVP Kultura

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE