twoj-vincent-nominowany-do-bafta

„TWÓJ VINCENT” NOMINOWANY DO BAFTA

Współfinansowany przez PISF "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został nominowany do prestiżowej Nagrody BAFTA w kategorii Film Animowany.

9 stycznia 2018 ogłoszono nominacje do Nagród BAFTA, przyznawanych przez Brytyjską Akademię Filmową. Nominację w kategorii Film Animowany otrzymała współfinansowana przez PISF polsko-brytyjska koprodukcja "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchamana. Szansę na zdobycie nagrody w tej kategorii mają również filmy "Coco" i "Nazywam się cukinia".

To już kolejna nominacja do zagranicznej prestiżowej nagrody dla "Twojego Vincenta". Animacja była nominowana m.in. do Złotego Globu, nagrody Critics’ Choice (ogłoszenie zwycięzców 11 stycznia), nagród Detroit Film Critics Society i Los Angeles Online Film Critics Society, zdobyła także 3 nominacje do prestiżowych amerykańskich nagród Annie Awards, przyznawanych najlepszym animacjom. "Twój Vincent" ma również szansę na zdobycie nominacji do Oscara.

"Twój Vincent" w 65 tysiącach namalowanych ręcznie klatek opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona została na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. W filmie ożywiono ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha.

"Pomysł wziął się z potrzeby połączenia dwóch mediów: malarstwa i filmu i opowiedzenia historii o artyście za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. Postać van Gogha fascynowała mnie już od początku mojej drogi artystycznej, dlatego zapragnęłam użyć jego twórczości do opowiedzenia historii samego malarza i przenieść się w wyjątkową podróż poprzez jego dzieła, nadając im zupełnie nowy wymiar i odkrywając ich wewnętrzną dynamikę" – mówiła w rozmowie z PISF reżyserka filmu Dorota Kobiela.

Źródło: PISF

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Śladami wielkich kompozytorów, Śladami Czajkowskiego


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE