26-edycja-pierwszego-na-swiecie-miedzynarodowego-biennale-plakatu

26. edycja – PIERWSZEGO NA ŚWIECIE – MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE PLAKATU

26. edycja – PIERWSZEGO NA ŚWIECIE – MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE PLAKATU kontynuuje najlepsze tradycje i wraca do miejsca – Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – które dało siłę napędową jego powstaniu i rozwojowi.

Inauguracja MBP odbyła się w 1966 roku. Odtąd ściągało do Warszawy pielgrzymki plakacistów, znawców i miłośników plakatu. Miasto zaś uznano za jego światową stolicę. Nie bez powodu – tak zwana „polska szkoła plakatu” wzbudzała i nadal wzbudza zachwyt na świecie.

W ramach 26. edycji MBP odbywają się dwa konkursy – główny i tematyczny. Zaproszenie do KONKURSU GŁÓWNEGO przyjęło 90 wybitnych plakacistów z całego świata, którzy zarekomendowali jeszcze kolejnych 68 uczestników. Na wystawie w Galerii Salon Akademii zaprezentowanych zostanie 245 plakatów, powstałych w latach 2015 – 2018.

Otwarty KONKURS TEMATYCZNY – Niepodległa – został ogłoszony z okazji przypadających w 2018 roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz analogicznych rocznic w innych krajach regionu. Odnosi się do następujących wartości: niepodległość, wolność, wspólnota, tożsamość wspólnotowa i kulturowa, naród, braterstwo/solidarność, tolerancja. Spośród 848 zgłoszonych plakatów 84 zostało dopuszczonych na wystawę i do dalszej rywalizacji.

Wyniki obu konkursów zostaną rozstrzygnięte 9 czerwca podczas otwarcia MBP na dziedzińcu ASP w Warszawie. Biennale ma bogaty i atrakcyjny program imprez głównych i towarzyszących.
Zapraszamy do ASP w Warszawie!

Organizator 26. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie:
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 5, 00-068 Warszawa

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie

www.asp.waw.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE