premiera-debiutanckiego-albumu-zespolu-the-whoop-group-crimes

Premiera debiutanckiego albumu zespołu THE WHOOP GROUP – „CRIMES”

Kwartet saksofonowy THE WHOOP GROUP wydaje swoją debiutancką płytę, której premiera zaplanowana jest na 6 lipca 2018 roku. Album zawiera m. in. aranżacje najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej na saksofon.

Premiera albumu CRIMES zaplanowana jest na 6 lipca 2018 roku. W sierpniu natomiast płyta dostępna będzie także w serwisach muzycznych Spotify oraz iTunes. Krążek ukaże się na rynku muzycznym nakładem wydawnictwa Sarton, a za dystrybucję w kraju i za granicą odpowiada Warner Music Poland. Patronat medialny nad płytą objęły TVP Kultura oraz RMF Classic.

Na płycie znajdują się autorskie aranżacje znanych utworów muzyki klasycznej, takich jak Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego czy Preludia Fryderyka Chopina. Wykonanie tych kompozycji na saksofonach budzi kontrowersje w środowisku muzycznym, do czego nawiązuje tytuł albumu – CRIMES (ang. zbrodnie). Na płycie znalazły się także kompozycje oryginalnie napisane na kwartet saksofonowy przez współczesnych kompozytorów. Płyta składa się z dzieł 5 kompozytorów (Antonio Vivaldi, Edvard Grieg, Fryderyk Chopin, Guillermo Lago, Karol Beffa), podzielonych na 22 ścieżki dźwiękowe. Singlem promującym płytę zespołu jest aranżacja Burzy Antonio Vivaldiego, która na Facebooku osiągnęła ponad 20 milionów odsłon.

Informacje o zespole:

THE WHOOP GROUP istnieje od 2016 roku i jest laureatem wielu prestiżowych konursów zagranicznych oraz Polskich. Zespół wykonuje głównie muzykę klasyczną oraz współczesną. Skład zespołu tworzą: Jakub Muras (saksofon sopranowy), Mateusz Dobosz (saksofon altowy), Krzysztof Koszowski (saksofon tenorowy) oraz Szymon Zawodny (saksofon barytonowy).

Więcej informacji na stronie internetowej www.twg.com.pl 

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com

VOD

Cyrulik sewilski – opera

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE