rozpoczal-sie-18-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-nowe-horyzonty

Rozpoczął się 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Pokazem filmu "Kafarnaum" Nadine Labaki rozpoczął się we Wrocławiu 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Wydarzenie potrwa do 5 sierpnia.

W programie festiwalu znalazło się 225 filmów z 50 krajów, w tym m.in. najnowsze dzieła Lava Diaza, Jeana-Luca Godarda, Spike'a Lee, Larsa von Triera i wyczekiwane, najnowsze dzieło Terry'ego Gilliama.

Uroczystą premierę podczas wydarzenia ma koprodukcja Telewizji Polskiej "Córka trenera" Łukasza Grzegorzka z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką. Widzowie będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z reżyserem i aktorami.

Jak co roku, wrocławski festiwal odwiedzi szereg przedstawicieli świata filmu, wśród których znajdą się wybitne reżyserki i reżyserzy, nagradzani na światowych festiwalach aktorzy oraz nowe, wschodzące gwiazdy. Widzowie spotkają m.in. żywą legendę kina - Terry'ego Gilliama - autora "Człowieka, który zabił Don Kichota". Na festiwalu pojawi się również Adina Pintilie wspólnie z aktorami filmu "Touch Me Not".
Nie zabraknie też gości z Polski - wśród nich m.in. Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Dorota Segda, Olga Chajdas, Olgierd Łukaszewicz.

źródło: PAP, materiały prasowe organizatora

VOD

Cyrulik sewilski – opera

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE