rozdano-nagrody-na-nowych-horyzontach

Rozdano nagrody na Nowych Horyzontach

18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty kończy się 5 sierpnia, ale najważniejsze nagrody – w tym Grand Prix – już zostały przyznane

Grand Prix festiwalu otrzymała Szwedka Isabella Eklöf za dramat psychologiczno-kryminalny „Holiday”. Rozgrywająca się na tureckiej Riwierze opowieść to obraz świata gangsterów i dealerów narkotyków, do którego wchodzi młoda dziewczyna zwabiona propozycją luksusowych wakacji. Tylko tyle wystarczy, by Sascha sprzedała swoją niezależność mężczyznom, dla których kobiece ciało jest tylko elementem przetargowym, trofeum i przedmiotem. W głównej roli wystąpiła utalentowana duńska aktorka Victoria Carmen Sonne, nie obawiająca się artystycznych wyzwań i odważnych scen.

Nagrodę Publiczności otrzymał chiński reżyser Hu Bo, autor czterogodzinnego dramatu „Siedzący słoń”, już nagrodzonego w tym roku w Berlinie i uważanego za dzieło wybitne. Niestety, także ostatnie w dorobku swego twórcy, który tak wspaniale nim zadebiutował. Hu Bo popełnił w 2017 roku samobójstwo.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE