bjazztopad-festiwal-15-edycjab

JAZZTOPAD Festiwal 15 edycja

Przed nami święto jazzu we Wrocławiu! Szesnastego listopada rusza Jazztopad Festival! Dwudziestego trzeciego wystąpi Brad Mehldau , dwudziestego piątego Esperanza Spalding . Ponadto zagrają Avishai Cohen’s Bigger Vicious Australian Art Orchestra i Jamie Baum Septet . Zapraszamy na pełne nieokiełznanych improwizacji i prowokacji muzycznych jazzowe wieczory.

Pierwszy weekend tegorocznej edycji Jazztopadu to zderzenie legendy z tym, co w dzisiejszej scenie jazzowej najświeższe, i jak wielu krytyków uważa, najciekawsze. Z jednej strony rzadka okazja do wysłuchania recitalu Chicka Corei, z drugiej – możliwość poznania dwóch formacji, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrobiły niewiarygodną karierę na świecie: Sons of Kemet pod wodzą Shabaki Hutchingsa i zespołu kierowanego przez Jaimie Branch, której ostatnia płyta uplasowała się na szczycie niemalże wszystkich podsumowań 2017 roku.
Festiwalowe koncerty tych grup będą ich jedynymi występami w Polsce w tym roku.

Druga część festiwalu to przede wszystkim projekty przygotowane specjalnie dla Jazztopadu i odkrycia muzyczne, które prezentujemy już od kilku edycji.
Czekają nas premiery utworów takich artystów, jak Brad Mehldau, Avishai Cohen (trębacz) i Amir ElSaffar, a także prawykonanie kompozycji zespołu Australian Art Orchestra. Po raz pierwszy w duecie zagrają genialni bębniarze: legendarny Hamid Drake i mistrz australijsko-koreańskiej improwizacji Simon Barker. Zajrzymy też do muzycznego tygla w Vancouver oraz na coraz ciekawszą scenę włoską i francuską.

Wrocław
16-26 listopada 2018
Narodowe Forum Muzyki

JAZZTOPAD Festiwal 15 edycja

JAZZTOPAD Festiwal 15 edycja

Bilety do nabycia w kasach Narodowego Forum Muzyki i na:www.nfm.wroclaw.pl/

www.jazztopad.pl/

Link do spotu Jazztopadu: www.youtube.com/watch?v=_neXevcdWdk

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE