polscy-dokumentalisci-wsrod-laureatow-idfa

Polscy dokumentaliści wśród laureatów IDFA

Trzy polskie produkcje już otrzymały nagrody na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, który kończy się 25 listopada

IDFA – International Documentary Film Festival Amsterdam to największy na świecie festiwal poświęcony wyłącznie kinu dokumentalnemu. Co roku na tej prestiżowej imprezie pokazywanych jest w ciągu 12 dni ponad 300 produkcji, sprzedawanych jest na nie ćwierć miliona biletów i przyjeżdża ponad trzy tysiące gości. IDFA jest festiwalem niezależnym, na którym promuje się nowatorskie kino, przedstawiające świeże spojrzenie na kwestie społeczne.

Nagrody przyznawane są w kilkunastu sekcjach, z których najważniejsze to: Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny, Najlepszy Średniometrażowy Film Dokumentalny, Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny, Najlepszy Debiut, Najlepszy Dokument Studencki, Najlepszy Dokument Holenderski.

Polsko-białoruska koprodukcja „Summa” w reżyserii Andreja Kutsiły zwyciężyła w konkursie na Najlepszy Średniometrażowy Film Dokumentalny a Nagroda Specjalna w tej samej kategorii powędrowała do polsko-islandzkiego filmu „In Touch” Pawła Ziemilskiego. W konkursie na Najlepszy Dokument dla Dzieci wygrała polska produkcja „Dancing for You” w reżyserii Katarzyny Lesisz. Gratulujemy!

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE