b42-edycja-jazz-juniors-zakonczona-tribute-to-tomasz-stanko-na-finalb

42. edycja Jazz Juniors zakończona. "Tribute to Tomasz Stańko" na finał!

Niedzielny wieczór był jednym z najważniejszych w historii Jazz Juniors. Uroczystą galą i koncertem "Tribute to Tomasz Stańko" z udziałem Adama Pierończyka, Avishaia Cohena, Joe Martina i Jeffa Taina Wattsa zakończyliśmy 42. edycję festiwalu.

Festiwal Jazz Juniors 2018 z wielu względów był wyjątkowy i przełomowy. W programie znalazły się koncerty wspaniałych artystów i gwiazd: Marcin Wasilewski Trio, Jun Xiao Quintet, Wójciński/Szmańda Quartet oraz wspomniany projekt „Tribute to Tomasz Stańko”.

Po raz kolejny sięgnęliśmy po formułę showcase’u, w ramach której odbyły się cztery premiery (i przedpremiery) płytowe. Obserwowane przez polskich i zagranicznych partnerów zespoły otrzymały liczne zaproszenia na międzynarodowe festiwale i prestiżowe sceny klubów jazzowych nie tyko Europy.

Z pomocą międzynarodowego jury, skupiającego ważne postaci rynku muzycznego wyłonione zostały wschodzące gwiazdy jazzu, ze zwycięzcą konkursu Jazz Juniors 2018 – zespołem Marcin Pater Trio na czele.

Już dzisiaj z satysfakcją i nadzieją zapraszamy na kolejne muzyczne emocje, które czekają nas wszystkich podczas przyszłorocznej 43. edycji festiwalu.

Fot. Andrzej Banaś

Fot. Andrzej Banaś

Jazz Juniors 2018

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE