bischola-cantorum-zabrzmi-kolejny-razbi

SCHOLA CANTORUM zabrzmi kolejny raz!

Nie tak dawno świętowaliśmy jubileusz czterdziestolecia Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM, a już wkrótce spotkamy się w - jak zawsze gościnnych - murach najstarszego miasta w Polsce. Najstarsze metryką, ale młode duchem miasto oddaje muzykom, tancerzom i plastykom to, co ma najcenniejsze - swoją ogromną życzliwość i umiłowanie dawnych barw i dźwięków.

Niejednokrotnie mówiliśmy o fenomenie Festiwalu, który potrafi zgromadzić w jednym miejscu tak wielu młodych ludzi, od najmłodszych począwszy, którzy muzykę dawną uczynili częścią swojego życia; że towarzyszą im nauczyciele, instruktorzy, mentorzy, którzy tę miłość im zaszczepili i potrafią rozwijać. Ale jest jeszcze coś, o czym też warto pamiętać - przez wszystkie lata Festiwal stawiał i nadal stawia skuteczny odpór stereotypom, związanym ze współczesną młodzieżą i jej upodobaniami.

41 Festiwal SCHOLA CANTORUM rozpoczyna się 22 stycznia, potrwa do
27 stycznia i bogaty będzie w wydarzenia, które nadają mu specyficzny, odmienny koloryt. Weźmie w nim udział 26 zespołów z 9 województw, w tym 22 w konkursie, a także laureaci konkursu plastycznego i ich opiekunowie.

Zapraszamy do Katedry Kaliskiej:
- na Koncert Inauguracyjny w wykonaniu ubiegłorocznych Laureatów;
- na wernisaż 24 Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”, gdzie będziemy mogli podziwiać prace plastyczne młodych artystów oraz dawne instrumenty muzyczne;
- na Koncert Specjalny w wykonaniu pieśniarza Jacka Kowalskiego i zespołu "Klub Świętego Ludwika";
- na wykłady i warsztaty,
- na wystawy i koncerty towarzyszące Festiwalowi, a odbywające się również poza Kaliszem,
wreszcie
- na Koncert Galowy, na którym poznamy tegorocznych laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych oraz Bursztynowej Harfy EOLA.

Organizatorzy
41 Ogólnopolskiego Festiwalu
Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

H. Malska, zdjęcie zespołu

H. Malska, zdjęcie zespołu

41 Festiwal SCHOLA CANTORUM

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE