bwies-plywajacych-krow-w-finab

„Wieś pływających krów” w FINA

Doc Lab Poland i Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny zapraszają w środę 27 lutego o godz. 19.00 do siedziby FINA na pokaz filmu „Wieś pływających krów”.

Dokument Katarzyny Trzaski „Wieś pływających krów” opowiada o grupie niemieckich aktywistów szukających odnowy duchowej na podlaskiej wsi.
Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych berlińczyków zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś. Medytują, modlą się do księżyca, kąpią nago przy studni, jedzą warzywa wygrzebane ze śmietnika. Lokalne zwyczaje najpierw ich fascynują, a następnie szokują. Dla miejscowych są egzotyczni.

Po projekcji rozmowę z reżyserką poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.
Po niej odbędzie się pokaz „Wizyty” (1974) Marcela Łozińskiego. Reżyser przedstawił portret Urszuli Flis, koneserki literatury i teatru, samotnie prowadzącej gospodarstwo i nazywanej przez mieszkańców wsi cudakiem.

Pokaz w FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie jest organizowany w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection oraz Teraz-wtedy.

Wstęp wolny

Patronami Medialnymi w 2019 roku są: Magazyn Filmowy SFP, VOGUE Polska, Film Pro, Film & TV Kamera, Polish Docs i TVP Kultura.

"Village of Swimming Cows" materiały prasowe

Więcej na: doclab.pl/pl_PL/

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE