Patronaty TVP Kultura

pokazy-wystepy-sceny-polconu

Pokazy, występy, sceny Polconu…

Polcon 2017 to nie tylko mnóstwo atrakcji stricte fantastycznych. Bardzo ważną częścią tegorocznego konwentu będą wydarzenia toczące się na głównej scenie festiwalowej oraz w sali widowiskowej ACK „Chatka Żaka”. Oto tylko niektóre z nich...

slynny-wegierski-trebacz-na-jamie-w-klubie-harenda

Słynny węgierski trębacz na jamie w klubie Harenda

W każdy poniedziałek od godz. 20:30 w klubie Harenda w Warszawie odbywają się kolejne odsłony funkowo-jazzowego jam session. 14 sierpnia 2017 r. wśród zaproszonych artystów obok Marcina Pendowskiego, Michała Sołtana, Marcina Kajpera i Grzegorza Grzyba wystąpi najwybitniejszy węgierski trębacz jazzowy Kárpáti Dódi. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

powrot-do-zrodel-wspolczesna-architektura-i-sztuka-bieszczad

Powrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka Bieszczad

26 sierpnia w zabytkowej cerkwi w Baligrodzie w Bieszczadach odbędzie się wydarzenie ”Powrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka Bieszczad” poświęcone synergii architektury, sztuki i muzyki.

wegierska-gala-operetkowa-w-chojnicach

Węgierska Gala Operetkowa w Chojnicach

12 i 13 sierpnia odbędą się VII. Chojnickie Noce Operetkowe. Drugi dzień festiwalu w całości poświęcony będzie muzyce węgierskiej. Wydarzenie organizowane jest w ramach trwającego Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

barcice-w-rytmie-wegierskiego-folku

Barcice w rytmie węgierskiego folku!

W dniach 31 sierpnia – 2 września odbędzie się 5 edycja Pannonica Folk Festival w Barcicach. To miejsce spotkań miłośników kultury węgierskiej, bałkańskiej, romskiej i karpackiej. Festiwal wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

niespodziewany-poczatek-jesieni-w-oronsku

„Niespodziewany początek jesieni” w Orońsku

20 sierpnia odbędzie się „Niespodziewany początek jesieni”, organizowany przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie. Podczas wydarzenia na uczestników czeka wiele atrakcji!

18-letnia-akademia-filmowa-w-zwierzyncu

18. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Trwa 18. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Podczas 10. dni tego filmowego święta kina , odbywającego się w samym sercu Roztocza, będzie można zobaczyć blisko 300 filmów niemal ze wszystkich kontynentów. LAF rozpoczyna się 11. sierpnia i potrwa do 20. sierpnia 2017.

POLECAMY NA VOD

Dezerterzy, Renata Przemyk

Informacje kulturalne, 12.04.2017

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE