Patronaty TVP Kultura

bgombrowicz-dla-debiutantab

„Gombrowicz” dla debiutanta

Niemal siedemdziesiąt zgłoszeń nadesłano do IV edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, która przyznawana jest za pierwszą lub drugą książkę napisaną prozą artystyczną w języku polskim. W tegorocznym konkursie dominują jednak absolutne debiuty: jest ich aż pięćdziesiąt trzy. W czerwcu kapituła ogłosi pięcioro pisarzy nominowanych do Nagrody, zaś nazwisko laureata poznamy we wrześniu.
Wartość Nagrody Gombrowicza to 40 000 zł.

b20-jubileuszowy-festiwal-ewidentnych-talentow-aktorskich-feta-2019b

20. JUBILEUSZOWY FESTIWAL ewidentnych TALENTÓW AKTORSKICH FETA 2019

Talent aktorski? FeTA 2019
FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz okazja, by otrzymać swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu. Jury konkursu nie tylko ocenia, ale udziela też fachowych porad i konsultuje. W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Wiesław Komasa w tym roku grono jury powiększy się o takie nazwiska jak Dorota Pomykała, Grzegorz Wojdon, Marek Kocot.

bdyplom-2018b

DYPLOM 2018

Przed nami kolejna prezentacja młodej sztuki, Wydział Sztuk Pięknych UMK oraz Fundacja Tumult w Toruniu zapraszają na wystawę "Dyplom 2018".
Czekamy na Państwa od 22 lutego do 14 marca w Galerii na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.

bzrob-prezent-na-200-urodziny-kompozytora-i-oddaj-glosnamoniuszkeb

Zrób prezent na 200. urodziny kompozytora i oddaj #głosnaMoniuszkę!

Z radością zawiadamiamy, że Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu został członkiem prestiżowego stowarzyszenia FEDORA - The European Circle of Philanthropists of Opera and Ballet zrzeszającego największe teatry operowe w całej Europie.

bwies-plywajacych-krow-w-finab

„Wieś pływających krów” w FINA

Doc Lab Poland i Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny zapraszają w środę 27 lutego o godz. 19.00 do siedziby FINA na pokaz filmu „Wieś pływających krów”.

bkultura-muzyczna-w-poczatkach-panstwa-polskiegopodroz-wsrod-dzwiekow-przodkowb

KULTURA MUZYCZNA W POCZĄTKACH PAŃSTWA POLSKIEGO/Podróż wśród dźwięków przodków

Ekspozycja "Kultura Muzyczna w początkach państwa polskiego" odkrywa tajemnice brzmień sprzed stuleci. W nowoczesnej aranżacji, łączącej dźwięk, światło i animacje prezentuje świat muzyki wczesnego średniowiecza w Polsce. W przygotowanie wystawy włączyli się muzycy, twórcy instrumentów, naukowcy i badacze.

bakwarela-wystawa-malarstwa-stowarzyszenia-akwarelistow-polskichb

„AKWARELA. WYSTAWA MALARSTWA STOWARZYSZENIA AKWARELISTÓW POLSKICH”

Wernisaż wystawy „Akwarela. Wystawa malarstwa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich” odbędzie się 26.02.2019 o godz. 18 w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie (ul. Rejtana 16).
Wystawa będzie czynna do 10.03.2019.

POLECAMY NA VOD

Cyrulik sewilski – opera

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE