Patronaty TVP Kultura

bwieczny-ogien-animacja-ozywiajaca-malowidla-stefana-norblina-dostepna-onlineb

„Wieczny ogień” – animacja ożywiająca malowidła Stefana Norblina – dostępna online

„Miłość gorąca jest, lecz krucha i prędzej czy później demona napotka, co spalić ją będzie chciał, a popiół rozdmucha” – ta ponadczasowa mądrość wybrzmiewa z Ramajany, indyjskiego eposu przedstawiającego dzieje Ramy, jego pięknej żony o imieniu Sita i brata Lakszmany. To właśnie tę historię, ilustrowaną malowidłami Stefana Norblina, opowiada krótkometrażowa animacja „Wieczny ogień”.

bii-polski-kongres-saksofonowyb

II Polski Kongres Saksofonowy

Patronat honorowy: Branford Marsalis
Kierownictwo artystyczne: Paweł Gusnar
To muzyczne święto, którego celem jest prezentacja i analiza rodzimego dorobku naukowo-artystycznego z udziałem saksofonu oraz integracja i stymulacja środowiska saksofonowego w naszym kraju.

bii-opolski-maraton-teatralnyb

II OPOLSKI MARATON TEATRALNY

W drugiej połowie listopada w Teatrze im. Kochanowskiego odbędzie się jesienny pokaz najnowszych produkcji Teatru. W programie 5 spektakli, dyskusje, koncert oraz prapremierowe czytanie sztuki.

b16-jazzowa-jesien-w-bielskubialej-imienia-tomasza-stankob

16. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej imienia Tomasza Stańko

Tegoroczny festiwal będzie inny niż wszystkie. To pierwsza edycja, kiedy nie będzie Tomasza Stańko. W hołdzie jego pamięci i jako azymut na przyszłość, od tego roku Jazzowa Jesień jest festiwalem imienia Tomasza Stańko. Program 16. Jazzowej Jesieni powstał jeszcze pod jego opieką.

bfestiwal-warszawski-niewinni-czarodzieje-182511b

FESTIWAL WARSZAWSKI NIEWINNI CZARODZIEJE / 18–25.11

Już po raz trzynasty listopadowa Warszawa roziskrzy się od bogactwa programu Festiwalu Niewinni Czarodzieje. W tym roku – jak zwykle – zaprosimy warszawiaków na szalony dancing i równie zwariowane silent disco. Nie zabraknie też takich atrakcji, jak wykłady, spacery, kabarety czy pokazy mody. Gwiazdą jednego z wieczorów będzie znany i nieszablonowy wokalista Skubas. Wszystkie „niewinne” wydarzenia przywołają czar minionych lat, gdy kultura była wyrazem indywidualizmu, przejawem wolności i formą buntu. Przez kilka listopadowych dni wyruszmy w podróż przez ostatnie stulecie i poddajmy się dyskretnemu urokowi snów o wolności.

bpremiera-filmu-sofiab

Premiera filmu „Sofia”

Nagroda za najlepszy scenariusz w sekcji Un Certain Regards na MFF Cannes 2018

prelekcja-jadwiga-i-marian-sobiescy-i-idea-tworzenia-zasobu-zrodel-etnofonograficznych

Prelekcja „Jadwiga i Marian Sobiescy i idea tworzenia zasobu źródeł etnofonograficznych

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na prelekcję dr. Jacka Jackowskiego – Kierownika Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Prelekcja poświęcona będzie Jadwidze i Marianowi Sobieskim – bohaterom aktualnie prezentowanej muzealnej wystawy czasowej „Sobiescy - zachowane w dźwiękach” – etnografom, których działalność ma ogromne znaczenie dla polskiej etnografii muzycznej a także powstaniu, rozwojowi i kontynuacji idei tworzenia zasobu źródeł etnofonograficznych dla polskiej nauki i kultury.

POLECAMY NA VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE