Patronaty TVP Kultura

8-edycja-festiwalu-scenariopisarstwa-script-fiesta

8. edycja festiwalu scenariopisarstwa Script Fiesta

W dniach 26 - 31 marca w kinie Elektronik i salach Warszawskiej Szkoły Filmowej odbędzie się 8. edycja Script Fiesty – wyjątkowego wydarzenia dla scenarzystów i pasjonatów kina.

startuje-5-edycja-doc-lab-poland-znamy-uczestnikow

Startuje 5. edycja DOC LAB POLAND. Znamy uczestników!

Do DOC LAB POLAND 2019 - programu dla dokumentalistów zakwalifikowało się 21 projektów. Wśród uczestników są m.in. reżyser Michał Szcześniak, którego nagradzany „Punkt wyjścia” znalazł się w 2015 r. na oscarowej krótkiej liście, Rafael Lewandowski, znany z filmu fabularnego pt. „Kret”, Leszek Gnoiński twórca serialu „Historia polskiego rocka” czy Natalia Grzegorzek, producentka „Córki trenera” i „Kampera”. Pierwsza sesja rozpoczyna się 1 kwietnia w warszawskim Centrum Łowicka.

przebudzenie-wiosny

Przebudzenie wiosny

Dźwięki i obrazy budzącej się do życia natury stały się inspiracją do wyjątkowej impreza kulturalnej. Już 21 marca w Warszawie i 23 marca w Lublinie „Przebudzenie wiosny” czyli teatr, muzyka, taniec i fotografia jednego wieczoru!

nowa-plyta-etnos-ensemble

NOWA PŁYTA ETNOS ENSEMBLE

Etnos Ensemble właśnie wydaje drugą płytę. Muzycy zatytułowali ją "Gardens", czyli Ogrody. Album to wynik ponad dwóch lat poszukiwań artystycznych i przygód estradowych.

teatr-lalek-guliwer-zaprasza-na-legende-o-syrence

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na Legendę o Syrence!

W warszawskim Teatrze Guliwer od 22 marca będzie można zobaczyć najnowszą premierę na kameralnej Scenie Liliput. Tym razem Teatr zaprosi do mitycznej krainy, w której najmłodsi widzowie poznają historię Syreny pomieszkującej niegdyś na terenach dzisiejszego Powiśla. Spektakl powstaje na motywach Legendy Warszawskiej Artura Oppmana.

gala-wreczenia-nagrod-ogolnopolskiego-konkursu-perly-tanca-16-marca-2019

Gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu PERŁY TAŃCA - 16 marca 2019

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Sala Młynarskiego
Warszawa, pl. Teatralny 1
W sobotę 16 marca 2019 w Sali Młynarskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej podczas uroczystej gali po raz pierwszy wyróżnieni zostali wybitni polscy twórcy sztuki tańca. Laureatom zostały przyznane nagrody w sześciu kategoriach.

eryk-kulm-quintessence-private-things

Eryk Kulm Quintessence „Private Things"

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Premiera: 22.03.2019

Eryk Kulm w jazzie zdziałał tyle, że mógłby być nazywany legendą. Ale jest skromnym, wyciszonym artystą. Trzyma się z dala od głównego nurtu i nagrywa rzadko. A kiedy to robi, jego muzyka przypomina o tym jak jest istotną postacią. Tak też jest w przypadku „Private Things”.

POLECAMY NA VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE