Patronaty TVP Kultura

bilukasz-korolkiewicz-subterytoriumi-wystawab

Łukasz Korolkiewicz. Subterytorium (wystawa)

Łukasz Korolkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, wypracował swój indywidualny język malarski, który zostanie poddany ponownej translacji podczas wystawy w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

bcircles-of-art-orchestra-zagra-w-warszawie-zobacz-elite-polskiego-jazzu-na-zywob

Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie / Zobacz elitę polskiego jazzu na żywo

23 stycznia w Studiu S1 w Warszawie wystąpi jazzband Circles of Art Orchestra. Grupa zadebiutowała podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach koncertami w Pekinie, Changshy oraz w Kunmingu.

bsnowfest-2019b

SnowFest 2019

Podczas najważniejszego wydarzenia zimy, 8 i 9 lutego w Szczyrku na kilku scenach SnowFest Festival zaprezentuje się ponad 30 artystów sceny hip-hop, drum’n’bass, house i electro, a riderzy po raz pierwszy w historii będą mieli okazję spróbować swoich sił przy wykonywaniu trików na śniegu jadąc przy wyciągu do wake’a!

bwyspianski-nieznany-muzeum-narodowe-w-krakowie-nie-przestaje-odkrywac-tworczosci-stanislawa-wyspianskiegob

„Wyspiański. Nieznany”. Muzeum Narodowe w Krakowie nie przestaje odkrywać twórczości Stanisława Wyspiańskiego

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie powstała secesyjna biblioteka. Wszystko po to, by wyeksponować księgozbiór Stanisława Wyspiańskiego, jego projekty edytorskie oraz pierwodruki dramatów.

bkatalog-czas-przez-nikogo-niezlapanyb

Katalog „Czas przez nikogo niezłapany”

Muzeum Ziemi Wschowskiej w 2018 roku wydało katalog kolekcji dzieł Eugeniusza Geta Stankiewicza.

bopera-rara-2019-tradycja-i-eksperymentb

OPERA RARA 2019: tradycja i eksperyment

Już po raz jedenasty w Krakowie odbędzie się festiwal Opera Rara. Od 31 stycznia do 17 lutego 2019 roku zobaczymy m.in. cztery produkcje sceniczne oraz wokalne recitale w gwiazdorskiej obsadzie.

bischola-cantorum-zabrzmi-kolejny-razbi

SCHOLA CANTORUM zabrzmi kolejny raz!

Nie tak dawno świętowaliśmy jubileusz czterdziestolecia Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM, a już wkrótce spotkamy się w - jak zawsze gościnnych - murach najstarszego miasta w Polsce. Najstarsze metryką, ale młode duchem miasto oddaje muzykom, tancerzom i plastykom to, co ma najcenniejsze - swoją ogromną życzliwość i umiłowanie dawnych barw i dźwięków.

POLECAMY NA VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Videofan, Zygmunt Rytka

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE