Patronaty TVP Kultura

miesiac-fotografii-w-krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie

Migracja do Europy i wewnątrz jej granic, niewidzialność danych cyfrowych oraz kwestie ochrony środowiska. 16. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie już od 25 maja do 24 czerwca 2018 roku.

beata-chomatowska-betonia-dom-dla-kazdego

Beata Chomątowska „Betonia. Dom dla każdego”

23 maja 2018 roku ukazała się nowa książka Beaty Chomątowskiej o osiedlach bloków i architekturze.

ponad-100-mlodych-tancerzy-i-tancerek-z-calego-swiata-w-polsce

Ponad 100 młodych tancerzy i tancerek z całego świata w Polsce.

Wielkie święto dla miłośników baletu już w maju! Poznań i Warszawę odwiedzi niemal 100 młodych tancerzy i tancerek z 10 krajów, z 4 kontynentów. W programie: wspólna premiera spektaklu „One Planet” na deskach warszawskiego i poznańskiego Teatru Wielkiego, Międzynarodowa Gala Baletu oraz konferencja naukowo-artystyczna. Wszystko w ramach XIII International Young Dancers’ Festival organizowanego przez poznańską Fundację Fouetté wraz z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

fangor-poza-plaszczyzna-wizualna

FANGOR: Poza płaszczyzną wizualną

Obrazy – ikony jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów, Wojciecha Fangora, zostaną zaprezentowane w przestrzeni 42 piętra apartamentowca Cosmopolitan od 26 maja do 1 lipca 2018.

jerzy-nowosielski-po-sladach

Jerzy Nowosielski – Po śladach…

Wystawa prezentuje twórczość Jerzego Nowosielskiego, jednego z największych twórców polskiej sztuki XX wieku, oraz artystów, którzy dogłębnie zrozumieli istotę jego twórczości i podążają jego śladami.

poznan-art-week-2018-redystrybucja-2505-01062018

POZNAŃ ART WEEK 2018 REDYSTRYBUCJA 25.05 - 01.06.2018

Wydarzenie daje mieszkańcom Poznania, zaproszonym gościom i wszystkim zainteresowanym możliwość spotkania z różnymi formami sztuk wizualnych.

albo-inaczej-powraca-w-zupelnie-nowej-odslonie

Albo Inaczej powraca w zupełnie nowej odsłonie!

W 2015 w pionierski sposób połączyli odległe pokolenia polskiej muzyki. Na jednym krążku, a później na jednej scenie spotkali się m.in. Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Pezet czy Eldo. Legendy krajowej estrady wyśpiewały kultowe hip-hopowe utwory.

POLECAMY NA VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE