Patronaty TVP Kultura

supersam-1-alexander-von-schlippenbach-waclaw-zimpel

SUPERSAM +1 / ALEXANDER VON SCHLIPPENBACH & WACŁAW ZIMPEL

SUPERSAM +1 realizowany jest przez MÓZG WARSZAWA we współpracy z klubem DZiK. To cykl wystąpień mistrzowskich, koncentrujący się głównie wokół muzyki, ale też sztuki performance, multimediów, monodramu.

10-miedzynarodowy-festiwal-teatrow-ozywionej-formy-maskarada

10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada

WERDYKT JURY

nagroda-prezydenta-miasta-gdyni-dla-krainy-miodu

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni dla „Krainy miodu”!

Poznaliśmy laureatów gdyńskiej edycji 16. Millennium DocsAgainstGravity! Jury przyznało Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 15 000 zł filmowi „Kraina miodu” Ljubomira Stefanova i Tamary Kotevskiej. Film wcześniej otrzymał nagrodę główną festiwalu – Nagrodę Banku Millennium, Nagrodę Grand Prix Śląska i Nagrodę Bydgoszcz ART.DOC.

o-stolach-i-bankietach-panskich-jak-ucztowano-w-dawnych-wiekach

O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach

Bogaty, suto zastawiony stół, stanowił przez wieki ideał szczęścia dla większości ludzi. Wydawane przy wielu okazjach uczty stawały się okazją do zaprezentowania splendoru domu i jego zasobności.

vii-edycja-festiwalu-otwarte-mieszkania-miasto-na-skarpie

VII edycja Festiwalu Otwarte Mieszkania ,,Miasto na Skarpie”

Tegoroczna VII już edycja Festiwalu Otwarte Mieszkania ,,Miasto na Skarpie”, dotyczy nieco zapomnianego przez mieszkańców, a jednego z najpiękniejszych zakątków stolicy jakim jest Skarpa Warszawska.

W ostatni weekend maja oraz pierwszy weekend czerwca mieszkańcy zostaną zaproszeni do zwiedzania mieszkań, historycznych pałaców i willi, pracowni artystów oraz spacerów po Skarpie Warszawskiej, aby poznać jej naturalne ukształtowanie. Najważniejszym zadaniem festiwalu jest spojrzenie na Skarpę jako na wielkoprzestrzenną całość kompozycyjną, przebiegającą przez całą Warszawę wzdłuż Wisły od Ogrodu Botanicznego w Powsinie, aż po Młociny. Ma ona wyjątkowe znaczenie dla miasta i daje duże możliwość jego rozwoju pod względem urbanistycznym, kulturalnym i przyrodniczym.

5-ogolnopolski-festiwal-reggae-nad-wislokiem

5. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL „REGGAE NAD WISŁOKIEM”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na 5. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem”, który odbędzie się 1 czerwca 2019 roku w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie.

supersam-1-hautzinger-wojcinski

SUPERSAM +1 HAUTZINGER / WÓJCIŃSKI

SUPERSAM +1 realizowany jest przez MÓZG WARSZAWA we współpracy z klubem DZiK. To cykl wystąpień mistrzowskich, koncentrujący się głównie wokół muzyki, ale też sztuki performance, multimediów, monodramu.

POLECAMY NA VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE