koncert-duo-ruut

Koncert Duo Ruut

Ambasada Estonii w Polsce oraz Instytut Muzyki i Tańca mają przyjemność zaprosić na koncert estońskiego zespołu Duo Ruut, który odbędzie się w Warszawie 17 czerwca 2019 r. o godzinie 20.30 w fińskim domku Ambasady Muzyki Tradycyjnej na Jazdowie (ul. Jazdów 3/20).

Zespół Duo Ruut (po estońsku Duo Kwadrat) wyrósł z wieloletniej przyjaźni i niezliczonych, okraszanych śmiechem chwil spędzanych razem. Boki tytułowego kwadratu trzymają Katariina Kivi i Ann-Lisett Rebane. W rezultacie dziwnego zbiegu okoliczności sytuacja zmusiła je pewnego razu do zagrania wspólnie na jednym ludowym kannelu, podczas gdy żadna z nich nie specjalizowała się tak naprawdę w grze na tym właśnie instrumencie. Nieoczekiwanie jednak ten sposób gry okazał się bardzo interesujący i dawał wiele możliwości. Stało się też jasne, że kannel może być jednocześnie używany jako instrument melodyczny, harmoniczny i rytmiczny, tworząc bardzo różnorodne krajobrazy dźwiękowe.

Na repertuar zespołu składają się unikalne kompozycje własne oparte na dawnych, tradycyjnych estońskich utworach ludowych.

Wstęp na koncert jest bezpłatny

Duo Ruut, mat. prasowe

Duo Ruut, mat. prasowe

 youtube.com/watch?v=7-Kpt0fFgME ;  youtube.com/watch?v=dJNAg07rM2o 

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE