geniusz-picasso

Geniusz: Picasso

śr. 21 sierpnia, godz. 20:20

Bohaterem drugiego sezonu serialu „Geniusz” jest Pablo Picasso. Losy artysty będziemy mogli zobaczyć od momentu początku kariery, oraz na dojrzalszym etapie, dlatego w postać malarza wcieli się dwóch aktorów: Alex Rich oraz hollywoodzka gwiazda Antonio Banderas.

-Życie Pabla Picassa fascynuje mnie od lat. Bardzo szanuję tego człowieka, który tak jak ja pochodzi z Malagi – tak mówił o swoim nowym aktorskim wyzwaniu Antonio Banderas.

Wybitny malarz znany był ze swojego niekonwencjonalnego postrzegania rzeczywistości, które odzwierciedlał w swojej twórczości. Ten wyjątkowy artysta pozostawił po sobie imponujący dorobek, który zainspirował twórców do stworzenia barwnego materiału drugiego sezonu „Geniusza.” Serial bowiem jest nie tylko opowieścią o skomplikowanej osobowości artysty, ale również o politycznych wydarzeniach towarzyszących jego twórczości. A wszystko to osadzone w klimacie poprzedniego stulecia.

To kontynuacja cyklu „Geniusz…” o wielkich umysłach ze świata nauki i sztuki. Pierwszy sezon serialu - pokazywany w ubiegłym roku na antenie TVP Kultura - oparty był na biografii Alberta Einsteina i ukazywał przekrój najważniejszych etapów z jego, prywatnego i zawodowego, życia. W rolę noblisty wcielił się australijski aktor, zdobywca Oscara za film „Blask” - Geoffrey Rush.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE