Aktualności

twoj-vincent-nominowany-do-zlotego-globu

"Twój Vincent" nominowany do Złotego Globu

11 grudnia ogłoszono nominacje do 75. Złotych Globów - nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Film "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Film Animowany.

trzy-europejskie-nagrody-filmowe-dla-polski

Trzy Europejskie Nagrody Filmowe dla Polski

9 grudnia w Berlinie odbyła się ceremonia wręczenia 30. Nagród Europejskiej Akademii Filmowej. Współfinansowane przez PISF filmy „Komunia” Anny Zameckiej oraz „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymały nagrody. Katarzyna Lewińska odebrała nagrodę dla Najlepszego Europejskiego Twórcy Kostiumów za film "Pokot" Agnieszki Holland.

watch-docs-2017

WATCH DOCS 2017

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku. W tym roku odbywa się w dniach 7 – 14 grudnia w Warszawie w wybranych kinach.

swieto-kina-2017

Święto Kina 2017

Od 9 do 10 grudnia, odbędzie się 4. edycja Święta Kina. Z tej okazji w multipleksach i kinach studyjnych w całej Polsce bilety na seanse będą dostępne w wyjątkowo dobrej cenie - 12 zł.

ewa-lipska-laureatka-nagrody-literackiej-im-tuwima

Ewa Lipska laureatką Nagrody Literackiej im. Tuwima

Autorka ponad 30 tomów poezji Ewa Lipska została laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Wyniki ogłoszono podczas niedzielnej gali finałowej tegorocznej edycji promującego czytelnictwo festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

30-nagrody-efa-polka-najlepszym-tworca-kostiumow-i-2-polskie-filmy-z-szansa-na-nagrode

30. nagrody EFA - Polka najlepszym twórcą kostiumów i 2 polskie filmy z szansą na nagrodę

9 grudnia w Berlinie podczas ceremonii wręczenia 30. Nagród Europejskiej Akademii Filmowej Katarzyna Lewińska odbierze nagrodę dla Najlepszego Europejskiego Twórcy Kostiumów, a filmy „Komunia” Anny Zameckiej oraz „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana mają szansę na nagrodę.

nie-zyje-operator-maciej-kijowski

Nie żyje operator Maciej Kijowski

W wieku 82 lat zmarł Maciej Kijowski, autor zdjęć do ponad 50 filmów i seriali – m.in. „Komedii małżeńskiej”, „Soli ziemi czarnej” czy „Dwóch ludzi z szafą”.

POLECAMY NA VOD

Informacje kulturalne, 30.11.2017

Zakładka, odc. 12

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE